Zoskoky padákom pre odvážnych

Adrenalínové zážitky sú veľkým hitom. Mnoho ľudí cestuje práve a len za nimi. Medzi jasnú klasiku dnes patrí skoky padákom. V čom sú unikátne, ako prebiehajú a čo počas nich môžete zažiť? Zistite to.

Jedinečný zážitok z voľného pádu

To hlavné, prečo sú skoky padákom vyhľadávané, nie je nič iné, než dokonalý zážitok z voľného pádu. Ten môže trvať aj niekoľko desiatok sekúnd – záleží tu na tom, z akej výšky je zoskok uskutočnený. Optimálne sú štyri kilometre. Počas voľného pádu nie je problém zažiť rýchlosť, ktorá presahuje až 200 kilometrov za hodinu. Toto je zážitok, na ktorý sa rozhodne nedá zabudnúť. To potvrdzuje každý, kto to zažil.

Takmer pre každého

Skoky padákom môžu byť skutočne pre každého. Je samozrejme nutnosťou dobrý zdravotný stav, bez rizikových faktorov. Tiež je potrebné zohľadniť to, aby hmotnosť záujemcov o zoskok nebola príliš vysoká. Inak už stačí len pevná obuv. Všetky ostatné vybavenie nie je problém si požičať priamo na mieste. Teda kombinézu, ale napríklad tiež aj ochranné okuliare, ktoré sa pri zoskoku celkom výrazne hodí.

Zoskoky padákom sú bezpečné

Aj keď si to mnoho ľudí nemyslí, zoskoky padákom sú skutočne bezpečné. Je totiž dodržiavať niekoľko bezpečnostných postupov, ktoré súvisia s kontrolou vybavenia, ale aj so správnym zabalením padáku. Ten navyše nie je len jeden. Súčasťou je ešte druhý, rezervné, ktorý slúži práve ako poistka, ak by sa pri uvoľnení prvého čokoľvek stalo.
Keďže zoskoky padákom sú realizované ako takzvaný tandem, má každý začiatočník k sebe pevne pripnutého skúseného inštruktora. Ten sa stará o udržanie správnej polohy tela počas voľného pádu, stará sa o stráženie výšky a otvorenie padáku, rovnako ako o samotnú pilotáž a výsledné pristátie. Vďaka tomu si skákajúci osoba tento zážitok skutočne len užije a môže sa nechať uniesť rýchlosťou, ale aj následnými výhľady do krajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *