Víkend na parníku cestou do Hamburgu

Hamburg patrí medzi jeden z najvýznamnejších prístavov celej Európy. Zároveň ide o zaujímavé mesto, ktoré má čo ponúknuť. A jek sem pricestovať? Vlakom, autobusom, alebo najlepšie parníkom.

Zaujímavá cesta po vode

Aj keď sa jedná o niečo netradičné, čo zatiaľ nie je až tak masovo vyhľadávané, musíme povedať, že cesta po vode ponúka rad pozitív. Preto aj v Prahe nie je problém nájsť niekoľko lodí, ktoré pravidelne plávajú do Nemecka. Hitom sú hlavne Drážďany, ale to neznamená, že sa nedá dostať ani parníkom do Hamburgu. Veľa lodí z tohto prístavu pravidelne prichádza a mnoho ich tiež odchádza. A to aj tých turistických.

Praha ako ideálny štart cesty

Odkiaľ ísť parníkom do Hamburgu? My jasne odporúčame ako východiskový bod Prahu, kde rad lodí, ktoré vyrážajú smer Nemecko, pravidelne kotví. Veľa ich dokonca jazdí o trasy pravidelné. Odtiaľ daná loď vyráža po Labe na západ, cez Litoměřice, a následne dôjde k prekročeniu hraníc a pokračovaním na nemeckej strane, až do cieľovej stanice.

Cesta je dlhá

Ide o cestu zaujímavú, ale zároveň treba povedať, že celkom dlhú. Kým vlakom alebo autobusom by vám cesta trvala niekoľko hodín, v tomto prípade počítajte radšej s niekoľkými dňami. To preto, že cesta loďou sa môže spomaliť hlavne z dôvodu obmedzených rýchlostí, alebo z dôvodu čakanie u stavidiel, čo môže v celkovom súčte aj nejakú tú hodinu.

Všetok komfort je samozrejmosťou

Ide o výlet, ktorý je často doporučovaný náročnejším turistom. A s tým súvisí aj to, akého komfortu sa môžu na palube dočkať. Sú to kvalitné reštaurácie, sú to bary, rovnako ako nesmieme zabúdať ani na komfortné izby, pripojenie k internetu a mnoho ďalšiemu. Tomu tiež zodpovedá aj cena, ktorá však stojí za to, pretože výlet parníkom je niečo nové, zaujímavé a ide aj o možnosť, ako spoznať mestá ležiace nie na cestnú, ale lodná trase Praha – Hamburg.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *