Staňte sa pilotom na skúšku aj opravdivo

Spoznávať krásy Českej republiky možno skutočne rôzne. A nie je nutné sa zrovna držať pri zemi. Zaujímavý je rozhodne aj pohľad zo vzduchu. Pýtate sa, kde možno lietať lietadlom a kde sú tie najzaujímavejšie letovej lokácie? Pozrite sa s nami.

Mladá Boleslav

Mesto, v ktorom sa nachádza letisko, ktoré je určené hlavne pre športové lietanie. Odtiaľ sa dá vzniesť do oblakov a vidieť tak rad zaujímavých vecí, ktoré sú v okolí. O aké sa môže jednať? Automobilový fanúšikovia budú môcť vidieť nielen ako rozsiahly je závod automobilky Škoda, ale budú môcť vidieť aj v lese ukrytý testovacej polygón. Ďalej nie je problém vidieť z vtáčej perspektívy treba hrad Kost, alebo veľmi zaujímavý Humprecht. Ten vyzerá z vtáčej perspektívy minimálne desaťkrát zaujímavejšie, než keď sa nachádzate priamo u neho.

Jičín

Aj toto je miesto, kde je možné sa vzniesť a kde lietať. Prečo odporučíme práve túto lokalitu? Odpoveď je celkom jednoduchá. Je to Český raj. Miesto ktoré je nádherné či už tadiaľ chodíte, alebo nad ním lietate. Nielen, že zaujmú nádherné skalné útvary, ale rozhodne nemožno zabudnúť ani na zrúcaninu hradu Trosky, ktorú možno vidieť zaujímavo z vtáčej perspektívy.

Liberec

Prečo práve toto mesto? Je to celkom jasné. Primárne je to okolitý hornatý terén, ktorý dokáže aj pri pohľade z neba vytvárať veľmi unikátne panorámy. Ďalej nemožno zabúdať tiež na toľko známy Ještěd. Vidieť ho vo chvíli, keď okolo neho letíte vyhliadkovým lietadlom je zážitok, na ktorý sa rozhodne nezabúda. Aj preto patrí medzi naše jasné tipy.

Hradec Králové

Prečo sa vzniesť práve v tejto oblasti? Keďže nie je problém doletieť až nad Krkonoše. Nielen, že zaujme celé pohorie ako celok. Nemožno zabudnúť na možnosť vidieť Sněžku aj z iného pohľadu. Aj keď sa jedná o let, ktorý je už predsa len dlhší, určite je aj hradeckej letisko možností, odkiaľ možno lietať lietadlom a kde možno niečo zaujímavé vidieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *