Pretekárskym jazdcom na jeden deň

Tiež ste si kúpili automobil hlavne za účelom praktickosti? Nie je to nič neobvyklé. Na druhú stranu každý čas od času zatúžia skúsiť si jazdu v niečom rýchlejšom. A dobrou voľbou môže byť zapožičanie športiaku na okruhu. Ako vybrať správne? Pozrite sa na niekoľko tipov, vďaka ktorým si tento zážitok dokonale užijete.

Možných vozidiel je celá rada

Tiež uvažujete nad tým, že si športiak zapožičiate? Potom pamätajte na to, že výber je naozaj široký a možno vyberať z tých najlepších superšportov, aké si len môžete predstaviť. Aké sú tie, ktoré môžeme odporučiť? Začať je vhodné klasikou, kam sa radí napríklad Porsche Cayman, alebo aj Porsche 911. Kto chce niečo iné, nesklame ho treba Ferrari 458 Italia, rovnako ako jedinečný Lamborghini Huracan.

Ceny nie sú vysoké

Pozitívom zapožičanie športiaku je aj to, že cena tohto zážitku nemusí byť vysoká. Ak máme byť konkrétny, tak s ohľadom na počet najazdených kôl môže začínať na sume okolo 1 000 – 1 500 korún. Samozrejme úlohu má tiež auto, alebo jeho spotreba. Každopádne tento zážitok nie je nedostupný ani bežnému smrteľníkovi.

Radšej na dlhšiu dobu

Určite je vhodné zvoliť si jazdu na dlhšiu dobu. Prečo? Keďže prvé okruhy sa budete s vozidlom skôr zoznamovať a až neskôr zistíte, čo všetko dokáže a ako správne jazdiť. Preto 2 – 3 kolesá, ktoré sú často ponúkaná, sú naozaj málo. Lepšie je aspoň dvojnásobok, z ktorého budete mať väčší pôžitok. Tiež je dobré nájsť menej náročný okruh, ktorý nie je zase až tak technický.

Sami, aj s profesionálom

Unikátny zážitok to môže byť nielen vo chvíli, keď využijete vypožičania športiaku, ktorý budete sami riadiť. Je tiež možné zvoliť variant, kedy budete v úlohe spolujazdca. A pretože za volantom bude profesionál so skúsenosťami, zažijete jazdu, ktorá bude na hrane možností vozidla. Rýchlu akceleráciu, prudké brzdenie, alebo ostrý prejazd každú zo zákrut. Aj takto môže vyzerať varianta, ktorá nesklame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *