Prechádzka starou nočnou Prahou má svoje čaro

Kto chce poznávať všetky krásy Prahy, mal by si vyčleniť hneď niekoľko dní. A to len v prípade, keď ju chce prechádzať počas dňa. Ďalšie nádherné krásy ponúkne v noci. Aké miesta sú dobrým tipom pre každého z vás? Ukážeme vám je. Na úvod však pripomenieme, že je lepšie vyhnúť sa Václavskému námestí. Z hľadiska krásy, ani prostredie to po zotmení nie je úplne najlepšia voľba. A čo naopak je?

Karlov most

Jedna z pamiatok, ktorá je odporúčaná ako vo dne, tak aj v noci. Ak prídete po zotmení, v prvom rade vás poteší to, že tu nebude toľko turistov a môžete sa po ňom prechádzať takmer sami. Krásne decentné osvietenie podčiarkne krásu danej pamiatky. Navyše zaujme aj svojim výhľadom na Pražský hrad, ktorý je pochopiteľne nádherne osvietený a ponúkne svoje krásy i vášmu oku.

Pražský hrad

Pozor na fakt, že jeho vnútorné priestory sa na noc zatvárajú. Odporúčame smerovať svoje kroky priamo pred hlavnou nádvorí. Odtiaľ totiž budete mať dokonalý výhľad na celú osvetlenú Prahu. Môžete sa pozerať ako smerom do centra, tak vás nesklame ani výhľad na Petřín. Aj ten je samozrejme počas noci zaujímavo osvetlený.

Národné divadlo

Uchváti vás nielen vo dne, ale ešte viac aj v noci. To hlavne vďaka tomu, že je dokonale osvietené. Vďaka tomu nádherne vynikne jeho zlaté zdobenie a prvky, ktoré sa príjemne lesknú. Jedná sa o jednu z najkrajších budov v Prahe, a ak vás zaujala počas dňa, rozhodne si nenechajte ujsť jej návštevu tiež v noci. Ak nechcete pešo, môžete využiť električkové linky, ktoré pozdĺž neho jazdí.

Uličky Starého mesta

Majú svoje dokonalé kúzlo, ktoré vyjde najavo vo chvíli, keď sa tu rozžiari jednotlivé lucerny, ktoré tieto úzke ulice budú osvetľovať. Razom na vás dýchne duch Prahy, a to z miest, ktoré patrí v celej metropole k najstarším. Aj toto sú miesta, ktoré vám jasne odporúčame, keď chcete vyraziť do hlavného mesta po zotmení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *