Peší výlet na horu Sněžka

Ak patríte do skupiny pohodlnejších turistov, je možné využiť lanovky, ktorá vás vyvezie až na vrchol najvyššej hory Českej republiky. Teda na Sněžku. Nie každý chce ale túto možnosť nutne voliť. Dokonalého zážitku možno dosiahnuť vo chvíli, keď lanovku vynecháte. Čo keď budete chcieť vyraziť po svojich? Ciest je hneď niekoľko. Ktorá pre vás bude tá pravá?

Klasická cesta z Pece pod Sněžkou

Začneme cestou, ktorú dnes môžeme považovať za tú, ktorá je klasická. Čiastočne kopíruje smer samotnej lanovky, ktorá je určená pre tých pohodlnejšie. Štart je v Peci pod Sněžkou, odkiaľ sa vyrazí smerom na Růžohorky. Odtiaľ už sa pokračuje po žltej turistickej značke, ktorá vedie len jedným smerom. A to samozrejme hore na Sněžku. Je to zhruba 3,5 kilometra, pričom zo samotnej Pece sa jedná o trasu ľahko prekračujúce 6 kilometrov.

Start môžu ponúknuť aj Pomezní búdy

Kam smerovať svoje kroky v prípade tohto štartu? Je to Horní Malá Úpa, konkrétne potom Pomezní búdy. Lákadlom je, že začínate už pomerne vysoko a tak z hľadiska prevýšenia nejde o trasu tak náročnú a intenzívne. Jej dĺžka je okolo ôsmich kilometrov. Trasa je pomerne jednoduchá, pretože sa stačí držať na červenej turistickej značke, po ktorej sa dostanete až na samotný vrchol tuzemskej najvyššej hory, teda na samotnú Sněžku.

Vyraziť možno z Pece aj na Obrie baňa

Tretí tip na výstup na Sněžku začína opäť na klasickom mieste, ktorým je Pec pod Sněžkou. Odtiaľ sa ale musíte vydať nie po žltej, ale po modrej turistickej trase. A to smerom na Obrie baňa, odkiaľ sa pokračuje na Obrie sedlo. Tu stačí uhnúť na červenú turistickú trasu, ktorá už vás dovedie priamo na Sněžku. Lákadlom tejto cesty je to, že je veľmi krásna. Negatívom potom to, že ju za všetkých troch musíme označiť ako najnáročnejšie, a tak rozhodne nie je určená tomu, kto na tom vzhľadom na fyzickú kondíciu nie je úplne dobre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *