Obľúbené turistické ciele vo Vysokých Tatrách

Ako v Českej republike, tak aj u našich českých susedov možno nájsť skvelé podmienky pre horskú turistiku. Ktoré miesto zaručene nesklame? Sú to Tatry. Pozrite sa spolu s nami na niekoľko tipov, kam ísť a hlavne kadiaľ ísť.

Výstup na Kôprovský štít

Prvý tip, ako môže vyzerať horská turistika v Tatrách, je spojená s výstupom na Kôprovský štít. Tento náš tip je určený pre toho, kto je na tom s fyzickou kondíciou dobre, pretože ide o celodennú túru. Tú je vhodné začať už skoro ráno, a to najlepšie na známom mieste, ktorým je Štrbské pleso. Odtiaľ stačí ísť po červenej a následne prejsť na modrú, a Mengusovskej doline pokračovať až do samotného cieľa danej cesty.

Nutnosťou je vyraziť tiež na Kriváň

Tento názov pozná aj ten, ktorý nie je horskej turistike príliš naklonený. Je to preto, že je to nielen jedna z dominánt vo Vysokých Tatrách, ale ide aj o horu, ktorá je spojená s určitou národnou hrdosťou. Štart môže byť spojený s dvoma lokalitami. Buď osvedčené a už raz spomínané Štrbské pleso, alebo sa vydať z bodu, ktorý je známy ako Tri studničky. Tá je síce kratšia, ale je určená pre fyzicky vybavenejší jedinca, pretože je strmší. Koniec cesty je však pre obe možnosti rovnaký.

Cesta na Priečne sedlo zaujme svojou krásou

Tretí tip spojený s turistikou v Tatrách vedie na Priečne sedlo. Jedná sa o východnú časť Vysokých Tatier. Ako štart je vhodné zvoliť Starý Smokovec, z ktorého sa vyrazia smer Hrebienok. Kto chce pohodlnejšie štart svojej cesty, môže využiť lanovku. Ďalej už sa pokračuje pešo. Lákadlom tejto cesty, ktorá vedie po červenej, je Veľký studený potok. Ten ponúkne hneď niekoľko krásnych vodopádov, rovnako ako rozsiahle pereje, ktoré tvoria miestni veľké balvany. Nasleduje cesta pretínajúca Malý studený potok, ktorý taktiež nadchne svojimi krásami, ktoré sprevádza každého turistu až do požadovaného cieľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *