Nočné stanovanie na snehu

Kempovanie, teda to klasické, dnes nie je v podstate nič zvláštne. Preto veľa ľudí hľadá zaujímavejšie zážitky. Môže sa jednať napríklad o spanie pod stanom na snehu. Ako na to, ak chcete tento zážitok vyskúšať prvýkrát? V prvom rade je potrebné dobre naplánovať cestu a tiež jej cieľ, rovnako ako je potrebné zistiť aj predpoveď počasia. Hlavne s ohľadom na teploty, výšku snehu a tiež poveternostné podmienky.

Bez špičkovej výbavy to nejde

Kým v lete možno kempovať aj v hobby výbave, pokiaľ ide o spanie pod stanom na snehu, je potrebné výbava, ktorá bude špičková. Základom sú rozhodne tri veci. Prvá je kvalitné oblečenie, ktoré odolá nízkym teplotám, ale aj vetru a udrží telo v teple. Ďalej sú nevyhnutnosťou nepremokavé topánky, ktoré eliminujú ako chladnutia nôh, tak dokonca aj omrzliny. Tretia nevyhnutná vec je kvalitný stan a spacák. Opäť platí, že by mal odolať nízkym teplotám a tiež vetra. Pozor tiež na fakt, že kvalitná izolácia musí byť z jeho spodnej časti – bude umiestnený na snehu.

Dostatok jedla a hlavne pitia

Chladné teploty a náročné podmienky, spolu s fyzickou námahou vás budú vyčerpávať. To znamená, že je nutné mať dostatok jedla s vysokým obsahom sacharidov. Ďalej by sa malo jednať aj o jedlo, ktoré sa ľahko trávia. Základom je aj dostatok nápojov. To preto, že sa môže rýchlo dostaviť dehydratácia, nakoľko pri námahe a chladných teplotách sa nemusí objaviť pocity smädu.

Zvoľte správne táborisko

Teraz už môžete vyraziť. Ďalšia vec, na ktorú nezabudnúť, je nutnosť zvoliť správne táborisko. V horách pozor na možný smer lavíny. Všeobecne sa odporúča skôr závetrie, ktoré vám pomôže k udržaniu vyššej teploty v stane. Pri realizácii táborisko tiež nezabudnite na vykopanie diery, ktorá poslúži ako kuchyne, bez ktorej sa nezaobídete. Teplé jedlo je totiž pri táborení treba. Následne už stačí vziať si na seba suché oblečenie a až v ňom sa ukryť do stanu a spacáku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *