Na divokú vodu s raftom

Voda nemusí byť len pokojná, pomaly sa ťahajúce v rôznych pomalých vodných tokoch. Dokáže ponúknuť i veľké pereje. Tie nemusia byť len úchvatné na pohľad, pretože problémom dnes nemusí byť to, že cez ne prejdete. A to raftom po perejách. Veľmi zaujímavý zážitok pre toho, kto má rád nielen adrenalín, ale chce skúsiť aj niečo nové.

Bezpečnosť a stabilita rafte je lákadlom

Ak raft porovnáme napríklad s kajakom, alebo kanoe, je viac než jasné, že ponúkne oveľa väčšiu stabilitu. To hlavne preto, že je širší, a vďaka gumovému materiálu nehrozí jeho prevrátenie – v porovnaní so spomínaným typom menších lodí. Navyše raftom po perejách môžu ísť aj začiatočníci. To preto, že nie je problém využiť rafte s dvojicou skúsených inštruktorov, ktorí nielen dávajú tie správne pokyny, ale aj raft správnym spôsobom riadi.

U nás, aj v zahraničí

Jet raftom po perejách možno nielen v Českej republike, kde je niekoľko vodných tokov, kde je väčšia spád a je možné si tohto zážitku naplno užiť. Rovnako tak nezabúdajme ani na zahraničné rieky. Aj tie môžu ponúknuť celkom zaujímavú jazdu plnú adrenalínu. Predovšetkým potom v horských oblastiach, kde patrí pereje medzi jedny z najzaujímavejších.

Dôraz na bezpečnosť je samozrejmosťou

Jazdu raftom na perejách dnes môže vyskúšať naozaj každý. Určité riziko tu samozrejme je, ale zároveň je znížené na minimum. Ako z dôvodu skúsených inštruktorov, ako aj pre kvalitné rafty, nevyhnutné bezpečnostné vesty, alebo napríklad prilby. Samozrejme konkrétny úsek rieky pre zjazd by ma byť volený s ohľadom na skúsenosti posádky. Tá má vždy niekoľko členov a začiatočníci by rozhodne mali voliť skôr pokojnejšie toky. Až potom je možné náročnosť stupňovať. Poteší aj to, že výbava k tomuto športu v podstate nie je potrebné takmer žiadna, pretože všetko potrebné si nie je problém požičať. V mnohých požičovniach za príjemné ceny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *