Aké jaskyne možno navštíviť v Čechách a na Morave

Možných tipov na výlet je v Českej republike ohromné ​​množstvo. Ak nechcete zostať na povrchu, ale chcete vyraziť pod zem, pozrite sa s nami, aké sú tie najzaujímavejšie jaskyne. Ako v Čechách, tak na Morave.

Jaskyňa Balcarka

Prečo je práve táto toľko unikátny? Keďže má nádhernú kvapľovú výzdobu, ktorú je možné označiť ako tú najkrajšiu nielen v celom Moravskom krase, ale aj v celej krajine. Jaskyňu nájdete v Ostrove u Macochy a okrem možnosti prejsť si ju spoločne so sprievodcom je tu aj možnosť navštívenia múzea.

Strašínská jeskyně

Aj keď je v mnohých sprievodcoch odchovanci hlavne Morava, neznamená to, že by Čechy tiež nemali zaujímavé jaskyne. Jednou z takých je Strašínská jeskyně. Kde sa nachádza? Je to známa Šumava. Kto sa to tejto jaskyne vypraví, ten rozhodne nebude sklamaný, pretože ak niečím zaujme, tak to sú hlavne Mišovie a hrncovité priehlbiny v oblasti svojho stropu. Zaujímavá je aj tým, že je pre verejnosť otvorená až od roku 2012.

Koněpruské jaskyne

Aj tieto patrí do Čiech. Konkrétne je to Slovenský kras, kde ich môžete nájsť. Aký je ich hlavný unikát? Rozhodne ten, že sa jedná o najväčší jaskynný systém, ktorý bol zatiaľ objavený. Ďalej nechýba ani unikáty spojené s tým, že sú aj viac ako 400 rokov staré a boli vyvinuté hneď v troch úrovniach.

Jaskyne Výpustek

Vráťme sa do oblasti, ktorou je Moravský kras. Tu sa totiž nachádzajú jaskyne Výpustek, ktoré zaujmú nielen svojou rozsiahlosťou. Unikátom je aj ich vznik. Za všetkým stojí miestnej Křtinský potok, ktorý sa postaral o ich vzhľad a tak sa jedná o jedny z mála jaskýň, ktoré vznikli takzvanú hranicou hĺbky činností.

Jaskyne Na Špičáku

Veľké lákadlo hlavne preto, že sa jedná o jedny z najstarších jaskýň. Nie len v Českej republike, ale aj v celej Európe. Sú staré viac ako 350 miliónov rokov. Ich dĺžka presahuje zhruba 400 metrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *